​10 книг із обов’язкового списку Гарвардської школи бізнесу

1. Уроки видатних лідерів: Як розвинути і зміцнити лідерські якості (True North: Discover Your Authentic Leadership)
Книга пояснює, як і чому справжнім лідером може стати будь-яка людина. В її основі лежить серйозне дослідження і ряд інтерв’ю з 125 відомими керівниками.

2. Талант за запитом (Talent on Demand)
Пітер Капеллі написав цю книгу з метою дослідити поширені проблеми в управлінні людьми. У ній викладаються чотири управлінських принципи, які дозволять передати працівникам необхідні навички в потрібний момент. Після прочитання книги ви дізнаєтеся, як поєднувати розвиток кадрів з наймом, зможете краще зрозуміти, які люди вам потрібні, і підвищити продуктивність ваших співробітників.

3. Гроші винахідників: як венчурний капітал створює нове багатство (The Money of Invention: How Venture Capital Creates New Wealth)
Практичний посібник, написаний двома експертами індустрії, Полом Гомперсом і Джошем Лернером, розповідає про проблеми, з якими стикаються підприємці в пошуку фінансування та як венчурний капітал вирішує ці проблеми.

4. Незручні декларації: як одна людина перевернула уявлення про найбільш непопулярну організацію в Америці (Many Unhappy Returns: One Man’s Quest To Turn Around The Most Unpopular Organization In America)
У 1997 році Чарльз Россотті став першим бізнесменом, який очолив податкову службу, і йому доручили перебудувати цей орган. У цій книзі він розповів захоплюючу історію лідерства та трансформації цієї організації.

5. Крива амбіцій: що таке шлях лідера (The Arc of Ambition: Defining the Leadership Journey)
Чи можете ви вгадати, в чому різниця між посередньою і неймовірно успішною людиною? Двоє міжнародних експертів в галузі управління, Джим Чампі і Нітін Норія, кажуть, що ключовий інгредієнт – це амбітність.

6. Влийте в неї своє серце. Як чашка за чашкою будувалася Starbucks (Pour Your Heart Into It: How Starbucks Built a Company One Cup at a Time)
CEO Starbucks Говард Шульц – видатний і дуже шанований лідер. Його книга докладно оповідає про одну з найбільш переможних бізнес-історій останніх десятиліть. Starbucks почався з однієї кав’ярні в Сіетлі і виріс в міжнародну корпорацію. У цій книзі Шульц розкриває основні принципи, які визначають Starbucks, і ділиться своєю мудрістю.

7. Дайте свободу інноваціям: як Whirpool перевернув індустрію (Unleasing Innovation: How Whirlpool Transformed an Industry)
Книга викладає таємницю одного з найуспішніших інноваційних поворотів в американській історії. Її автор – Ненсі Снайдер, віце-президент Whirpool з інновацій. Снайдер розповідає, як Whirpool провела радикальні зміни, вбудувала зміни та інновації у своє повсякденне життя, що в підсумку вивело її на прибутковість.

8. Зроблено, щоб трималося: чому одні ідеї виживають, а інші – вмирають? (Made to Stick: Why Some Ideas Survive and Others Die)
Чому деякі ідеї процвітають, а у інших навіть не було шансу на виживання? І як вдихнути в ідеї здатність до боротьби? У цій книзі, написаній прекрасними педагогами Чіпом і Деном Хізом, містяться відповіді на складні питання, пов’язані з тим, як ідеї стають популярними і як забезпечити їх виживання в подальшому.

9. Стратегія блакитного океану (Blue Ocean Strategy: How to Create Uncontested Market Space and Make Competition Irrelevant)
Ця книга заснована на вивченні більше 150 стратегічних рішень, в тому числі досвіду компаній з більш ніж віковою історією, що працюють в тридцяти галузях. Автори Чан Кім і Рене Моборн переконують читача в тому, що успішний бізнес будується шляхом створення «блакитних океанів» – неосвоєних нових ринків.

10. Розширення переваги: як дістатися до більшого, не задовольняючись меншим (Scaling Up Excellence: Getting to More Without Settling for Less)
Автор ряду бізнес-бестселерів Роберт Саттон і його колега зі Стенфорда Хаггі Рао пишуть про неминучість, з якою рано чи пізно стикається будь-яка компанія – розширення. Йдеться про те, щоб зробити вашу компанію більшою, швидшою і навіть ефективнішою, ніж раніше.