Бізнес-ідеї для інтернет-магазину з мінімальними вкладеннями

Інтернет-магазин доставки квітів

Симбіоз онлайну з оффлайном у багатьох випадках є безпрограшним варіантом розвитку нового бізнесу. Варто, щоправда, відзначити, що знайти ідеї для роботи у цьому напрямку куди складніше, ніж в інших ситуаціях. Але є і перевірені концепції зі швидким стартом та практично гарантованим попитом з боку покупців. Наприклад, інтернет-магазин доставки квітів.

Потенціал доходу тут багато в чому залежить від міста, на яке ви орієнтовані, – чим воно більше, тим більше людей буде до вас звертатися. Пік заробітку в цій ніші, звичайно ж, припадає на різні свята, але при зростанні аудиторії у вас буде достатньо замовлень і в будь-який інший час. Квіти замовляють і закоханим, і для різних урочистостей, і з багатьох інших причин.

Правда, для того щоб досягнути достатнього зростання аудиторії та успішної конвертації разових клієнтів у постійних, необхідно забезпечити роботу відповідного рівня у напрямку інтернет-маркетингу. Враховуючи сучасні вимоги до професійних знань та досвіду в цій ніші, найкраще делегувати таке завдання компанії, яка спеціалізується на цьому і зможе забезпечити вам достатню якість виконання поставлених завдань.

АКСЕСУАРИ ДЛЯ СМАРТФОНІВ

Один із мінусів такої ніші, як продаж цифрової та побутової техніки, – досить низька маржинальність, зазвичай на рівні всього 5-10%. Однак це не стосується різних аксесуарів – ті ж чохли для iPhone можна продавати з націнкою і 200%, чим деякі люди цілком успішно і займаються. Сюди ж відносяться і різні перехідники, док-станції, гарнітури та інші товари, що підвищують зручність використання девайса для користувача та розширюють його функціональні можливості. Якщо бізнес піде – можна і збільшити пропозицію, додавши розділ аксесуарів для планшетів.

Орієнтуватися варто на флагманські моделі відомих виробників, які зазвичай користуються великою популярністю, наприклад смартфони від Samsung, Sony, HTC і, звичайно ж, Apple iPhone. Власники таких пристроїв зазвичай витрачають багато грошей на придбання різних аксесуарів, самі гаджети продаються у чималій кількості, розширюючи вашу потенційну аудиторію набагато більше, ніж у випадку з менш відомими моделями.

ДОМАШНІЙ ТЕКСТИЛЬ

Це продукт, який користується стабільним попитом переважно з боку жіночої аудиторії. Успіх інтернет-магазину в цій ніші багато в чому залежить від вдалого підбору асортименту, оскільки такий товар погано піддається порівнянню, і потенційні покупці набагато менше уваги звертають на ціну. Текстильна продукція відрізняється досить широким розмаїттям, оскільки її купують і для повсякденного використання (для кухні та ванної), і як декоративні елементи оформлення, наприклад подушки. Відповідно для якісного укладання асортименту в каталозі необхідно володіти певними знаннями, і самому розбиратися в цій ніші. Ну або найняти кваліфікованого продавця-консультанта.

Перевага такої ніші, як продаж текстилю, – у можливостях розширення за рахунок включення додаткових категорій товару до каталогу в процесі розвитку. Це може бути постільна білизна, штори, продукція преміум-сегменту і т. д. Специфіка аудиторії покупців у такому інтернет-магазині в тому, що їхні інтереси досить широкі, а це хороший потенціал для збільшення середнього чека за рахунок розширення асортименту пропозицій.

ТОВАРИ ДЛЯ HANDMADE

Вам необов’язково створювати різні речі самостійно, адже замість самих виробів можна продавати різноманітні речі, які використовуються при їхньому виготовленні. Напрямів тут існує дуже багато, і тисячі людей займаються цим не тільки як хобі, але й не проти були б на цьому заробити, або вже заробляють. Відповідно, майже кожна така людина є і вашим потенційним клієнтом.

Продавати в такому інтернет-магазині можна багато всього – інструменти для обробки, як механічні, так і електричні, набори для шиття, різні витратні матеріали: тканини, бісер, шкіра і т. ін. Ці товари доступні для кінцевих споживачів, відрізняються невисокою ціною і при цьому мають достатню маржинальність. Хороших постачальників у цій тематиці можна знайти і в країнах ЄС, не кажучи вже про Китай або Туреччину.

ДРОПШИППІНГ АБО ПАРТНЕРКИ

Це, мабуть, найкраща бізнес-ідея для старту практично без вкладень. Вам доведеться витратитися тільки на створення сайту інтернет-магазину і працювати над його просуванням, тоді як питання закупівлі товару і його доставки відпадає. А такі організаційні моменти для підприємців-початківців якраз і є найбільш складними.

Суть роботи за схемою дропшиппінгу – продаж посередником товару на умовах, що він працює тільки над залученням покупців, а доставкою замовлення займається вже постачальник. Таким чином, вам непотрібно думати над логістикою і вирішувати проблему зберігання, а прибуток формується за рахунок різниці між ціною, яку ви платите виробникові, і роздрібною ціною, за якою продаєте продукцію клієнту.

Плюси дропшиппінгу саме у мінімальному порозі входження, адже вам непотрібно витрачатися на закупівлю партій товару, його зберігання, організацію доставки та інші подібні питання, вирішення яких здійснюється з боку продавця. Але є у такої системи і мінуси:

  • відсутній контроль над укладенням договору, якість якого ви не можете перевірити, що несе певні репутаційні ризики;
  • складність брендування, наприклад якщо ви захочете відправляти продукцію у своїй фірмовій упаковці;
  • якщо ви торгуєте товарами від різних постачальників, і покупець замовив декілька з них, може виникнути проблема консолідації доставки, адже нереально відправити їх однією посилкою;
  • проблема обробки повернень, а вони будуть у будь-якому випадку (розмір не підійшов, переплутали колір/модель і т.ін.).

КАВА І ЧАЙ

Мабуть, бізнес на торгівлі чаєм і кавою буде актуальним завжди попросту тому, що ці напої є улюбленими для більшої частини населення планети, і в будь-якій країні для торговця у такій ніші завжди знайдуться покупці. Але розглядати окреслений напрямок варто тільки в тому випадку, якщо ви плануєте продавати товар у межах усієї країни. Тільки тоді можна вийти на достатній оборот і перейти від стадії інвестування до отримання чистого прибутку та подальшого розвитку бізнесу.

Цінова політика у цьому випадку багато в чому залежить від пропонованого асортименту, адже на найбільш популярних сортах чаю та кави в той же час буде і найнижча націнка, оскільки кількість пропозицій від різних продавців буде більшою. Тому потрібно експериментувати з пропозицією, пропонуючи нові види та різні комбінації, прибуток з продажу яких для вас стане найвищим. Ну і при розвитку сайту до достатнього рівня відвідуваності можна відкрити додатковий розділ з різною технікою для приготування цих напоїв, оригінальним посудом та іншими товарами.

Плюс цієї ніші в хорошому потенціалі повторних продажів, оскільки рівень різниці за якістю у різних продавців досить істотний. Тому якщо ви зможете запропонувати своїм покупцям товар високої якості за помірною ціною, найімовірніше за наступною покупкою вони знову повернуться саме до вас.

АВТОМОБІЛЬНІ АКСЕСУАРИ

Власників автомобілів багато у будь-якій країні, отже потенційних покупців на тому ж українському ринку у вас буде більш ніж достатньо. Прикладами таких аксесуарів можуть стати автотелевізори, GPS-навігатори, тримачі для телефонів і планшетів, обігрівачі для сидінь, термочашки, килимки і т. ін. Звичайно, це товари не першої необхідності, але попит на них є і завжди буде.

Потрібно розуміти, що товарний асортимент повинен бути сформований з позиції не тільки інтересу й оригінальності продукції, але і користі. Хоча у випадку саме автомобільної тематики з цим зазвичай проблем немає – будь-який такий аксесуар по-своєму спрощує життя автомобіліста.

Ще один вагомий аргумент на користь цієї сфери – вашими потенційними покупцями є власники практично будь-якого автомобіля незалежно від бренду, оскільки аксесуари зазвичай універсальні в плані використання. А ось у випадку з тими ж автозапчастинами необхідно орієнтуватися на окремі регіони (європейські машини, корейські і т. ін.) або ж спеціалізуватися на конкретних торгових марках.

ТОВАРИ З КИТАЮ

Незважаючи на зростаючу конкуренцію, бізнес на продажі товарів з Китаю залишається одним з найбільш бюджетних у плані організації і при цьому відрізняється високою маржинальністю. Обираючи нішу, орієнтуйтеся на продукцію, яка зазвичай користується високим попитом: чоловічі та жіночі аксесуари, продукція для автомобілістів, недорога електроніка (китайські смартфони і планшети), біжутерія і т. ін.

Крім перерахованих уже плюсів, є у торгівлі з Китаєм і мінуси. По-перше, досить сильний розрив у плані якості між різними продавцями. При цьому йдеться саме про різницю, оскільки у наш час нерозумно було б продовжувати асоціювати китайські товари з низькою якістю – у деяких випадках вона цілком конкурентна щодо продукції європейських виробників. Але потрібно буде витратити час, а можливо і гроші, щоб знайти таких постачальників. А другий мінус – час доставки, який зазвичай становить від трьох до п’яти тижнів. Для початку спробуйте замовляти невеликі партії товару з відомих інтернет-магазинів Aliexpress і Taobao (доставка зазвичай безкоштовна), а потім уже можна домовлятися про більші партії або намагатися вийти на потрібних постачальників/виробників безпосередньо.

Часто можна почути аргументи, що цей ринок перенасичений, а потенційному покупцеві неважко самому замовити потрібну річ у тому ж Aliexpress. Ось тільки тут виникає відразу кілька проблем – необхідний товар спочатку потрібно знайти, а потім чекати ті ж декілька тижнів, поки його доставлять до покупця. А враховуючи, що багато людей замовляють те, що потрібно їм тут і зараз, саме вони і є вашими покупцями.

У цілому якщо ставити перед собою завдання знайти прибуткові бізнес-ідеї з невеликими вкладеннями, при цьому досить перспективні, які можна розглядати як варіант для старту інтернет-магазину, рекомендуємо відштовхуватися від таких вимог до товару:

  • можливість почати роботу з невеликим асортиментом продукції без необхідності розробки великого каталогу;
  • потрібно, щоб максимальна ціна у роздріб не перевищувала «психологічний бар’єр» у $100;
  • товар не має бути занадто залежним від індивідуальних потреб покупця, як, наприклад, у випадку з одягом, оскільки зростає ризик повернень покупок.

Усього лише три ці характеристики допоможуть вам значно спростити і пришвидшити процес ухвалення рішення. А докладніше це питання розглянуто в нашій статті про критерії вибору товару в інтернет-магазині, опублікованій на блозі раніше.

Як бачите, інтернет-магазин добре підходить для ідеї малого бізнесу для початківців, а в цій статті ми підказали вам, на які цікаві ніші варто звернути увагу насамперед. Сподіваємося, ця інформація допоможе вам у створенні та успішному розвитку власної справи. Якої тематики не стосувався б вибір, якщо ви будете добре на ній знатися і любити свій бізнес, клієнти точно будуть задоволені. А вони – це ключ до успіху будь-якої комерції.