64 бізнес-ідеї

Ідея №1: онлайн-магазин

Вам не потрібно бути великим гіпермаркетом із роздрібною торгівлею, щоб створити онлайн-магазин. Неважливо, продаєте ви безпосередньо покупцям або використовуєте прямі постачання, для початку потрібно всього лише створити інтернет-магазин і мати хорошу систему управління для онлайн-торгівлі. Можете реалізувати свої товари або продукцію від постачальників певної ніші. Як нова ідея для бізнесу – якщо ви вмієте робити щось власноруч – можете торгувати своїми рукодільними виробами та мати хороший прибуток на своєму хобі.

Ідея №2: торгівля речима з барахолки

На блошиних ринках легко відшукати багато усякої всячини. Можна продавати практично будь-що: від вінтажних товарів для дому до прикрас, які ви створили власними руками, їх можна потім продавати в Мережі через інтернет-магазин, а для цього достатньо декількох сторінок, і нова ідея для бізнесу втілена.

Ідея №3: догляд за дітьми

Для того, аби розпочати бізнес у догляді за дітьми у себе вдома, потрібно мати певний досвід у роботі з малечею та безпечну домашню обстановку.

Здебільшого вам не знадобиться спеціальна ліцензія для роботи нянькою у себе вдома (хоча сертифікати, звичайно, будуть плюсом), якщо кількість дітей не перевищуватиме певної суми. Зараз стає все більше батьків, які змушені проводити за роботою багато часу, тому послуга догляду за дітьми вдома може стати чудовою ідеєю для свого малого бізнесу, при цьому ви також зможете приділяти достатньо часу власним чадам.

Ідея №4: стрижка газонів

Можна почати пропонувати сусідам у вашій околиці послуги з догляду за газонами як нову ідею для бізнесу. Вам знадобиться лише газонокосарка та машина, щоб можна було легко потрапити до потрібного місця.

Ідея №5: послуги за дорученням

Ділові люди дуже часто потребують допомоги для виконання щоденних турбот. Тому, якщо ви організуєте сервіс за дорученням, ви зможете брати гроші за такі послуги, як закупівля в магазині, доставка речей до хімчистки та будь-які інші дрібні клопоти.

Ідея №6: весільна консультація

Якщо вам подобається організовувати і планувати події, скористайтеся такою ідеєю для бізнесу з нуля, як заснування весільної компанії. Переважно вам потрібно буде займатися плануванням і допомогою з різними постачальниками та підрядниками.

Ідея №7: оптове приготування їжі

Можете скористатися ідеєю для бізнесу, пов’язаного з випічкою. Ви створюєте різні десерти вдома, а потім оптом продаєте їх місцевим пекарням або ресторанам. Це не лише цікава ідея для бізнесу з нуля, яка допоможе добре заробляти, займаючись тим, що любите, але і чудовий спосіб випробувати свої кулінарні шедеври, перш ніж інвестувати у створення повноцінного ресторанчика.

Але спершу потрібно буде більше дізнатися про закони, які регулюють приготування їжі в домашніх умовах на продаж, адже вони досить суворі, а також щоб були відповідні медичні книги у персоналу.

Ідея №8: послуга з вигулу собак

Якщо вам подобається проводити час із тваринами на природі, можете роздати трохи флаєрів у вашому районі, пропонуючи свої послуги з вигулу собак. Так ви знайдете нову бізнес ідею, яка не потребує виконання складних обов’язків.

Ідея №9: продаж нерухомості

Люди, які втратили своїх рідних або яким просто потрібно переїхати і продати багато своїх речей, дуже часто потребують допомоги в організації договорів із питань нерухомості. Якщо ви хоча б щось знаєте про антикваріат та продаж уживаних речей, скористайтеся ідеєю для бізнесу у цій сфері.

Ідея №10: послуги персонального шефа

Якщо вам подобається готувати, але ви не надто хочете відкривати цілий ресторан, можете стати персональним шефом і готувати для клієнта або клієнтів у себе чи в них вдома, реалізувавши нову ідею для бізнесу.

Ідея №11: кіоск із їжею

Неважливо, чи хочете ви відкрити придорожню ятку з кренделями, продавати тако або щось інше, існує безліч можливостей торгувати продовольчими товарами в невеликих, іноді навіть мобільних масштабах.

Ідея №12: очистка басейнів

Дуже часто власники басейнів для того, щоб вони залишалися чистими і готовими до використання протягом літа, наймають професіоналів. Це вимагає деякого досвіду і умінь, але не так багато, як у випадку із технологіями.

Ідея №13: ремонт одягу

Якщо ви володієте наймінімальнішими навичками шиття, можна пропонувати свої послуги людям, яким потрібно відремонтувати або перешити одяг.

Ідея №14: автомийка

Можливо, ви задумали створити цілу мережу автомийок або ж просто заробити трохи грошей на митті машин, у будь-якому випадку це чудова ідея для бізнесу, яка не вимагає ніяких або майже ніяких технічних знань.

Ідея №15: послуги з пакування

Людям, які планують переїжджати, але не хочуть обтяжувати себе складнощами пакування всіх своїх пожитків, можна за певну плату запропонувати таку послугу. До того ж така нова ідея для бізнесу не потребує складних технічних навиків.

Ідея №16: догляд за будинком

Людина, яка доглядатиме за будинком, повинна дарувати впевненість і спокій, наприклад, тому, хто часто подорожує. Реклама таких послуг не вимагає жодних спеціальних технічних навичок, хоча й існують деякі сайти, на яких можна це робити.

Ідея №17: вишивка на замовлення

Якщо вам подобається вишивати і у вас є необхідні для цього матеріали, можете пропонувати свої послуги людям, які хочуть додати логотип своєї компанії, ініціали або будь-які інші деталі на одяг чи аксесуари. Немало фірм зацікавлені у таких послугах, тому нескладно буде реалізувати цю нову ідею для бізнесу.

Ідея №18: послуги з декорування інтер’єру

Допомагати клієнтам створювати інтер’єр та прикрашати їхні оселі може стати новою цікавою бізнес-ідеєю для підприємців, яким подобається дизайн.

Звичайно, існують деякі онлайн-інструменти, які можуть допомогти у цьому, але вони не настількі цінні, як добре набита рука в дизайні.

Ідея №19: персональний тренер

Якщо ви любите тримати себе у формі та допомагати у цьому іншим, можете пропонувати такі послуги у домашніх умовах або в місцевому спортзалі. Також ви зможете висвітлювати на своєму блозі власні досягнення та рекомендації.

Ідея №20: репетиторство

Починайте займатися репетиторством і підтягувати місцевих студентів у будь-якому предметі, готувати їх до тесту або до вступу за спеціальністю. Також створіть власний блог-сайт, де можете проводити навчання онлайн, щоб охопити максимальну кількість аудиторії.

Ідея №21: персональний асистент покупок

Послуги персонального шопера можуть зацікавити людей, яким потрібна допомога у виборі одягу або в створенні бюджету для покупок. Для того, щоб втілити таку нову ідею для бізнесу, потрібно просто любити купувати щось і мати трохи почуття стилю.

Ідея №22: послуги з утилізації

Безліч людей не знає способу або просто не хоче мати справу з проблемним питанням утилізації таких великих предметів, як, наприклад, комп’ютери. Тому їм можна запропонувати платне вивантаження та доставку цих речей до відповідного центру утилізації – тим самим скористатися корисною новою ідеєю для бізнесу.

Ваш ноутбук може стати просто золотою жилою в 2018 році. Сталь, мідь та комп’ютерні складові – зараз вони, як ніколи, дорого коштують. Хороша рекламна кампанія у вашому районі та автомобіль – це все, що потрібно, аби почати скуповувати чи просто забирати брухт, старі комп’ютери, електроніку, картриджі та інші матеріали, що підлягають переробці. Ви зможете і заробити, і зробити послугу матінці-землі.

Ідея №23: переробка речей

Ще одна ідея для малого бізнесу – давати друге життя старим речам. Мабуть, ви чули відому англійську приказку – що одному сміття, іншому – скарб, але чи думали ви, що це можна перетворити на реальний бізнес? Якщо ви художник чи просто маєте здібності до рукоділля, спробуйте перетворити речі, які б і так пішли на смітник, на корисні товари та продавайте їх на ярмарках чи на таких сайтах, як OLX, Facebook чи ВКонтакте. Також можете запропонувати людям оновити їхні старі непотрібні речі, наприклад, підрихтувати одяг, який давно вийшов із моди так, щоб він знову був у тренді, або створити клаптикову ковдру зі старих футболок.

Ідея №24: догляд за домашніми улюбленцями

Так чи інакше, тварини теж люди (або приблизно так вважають власники домашніх улюбленців). Якщо ви їх любите, на вас можна покластися і вам легко вдається все організовувати – від роботи просто відбою не буде. Чим більше буде задоволених клієнтів, тим швидше розвиватиметься бізнес. Адже ніщо так не заспокоїть серце власника тварини, як хороша рекомендація від іншого такого ж.

Людям, які багато подорожують, але залишають вдома домашніх тварин, дуже часто не вистачає того, хто б приходив до них додому і доглядав за собаками або кішками. Запропонуйте такий сервіс знайомим, і нехай це стане початком створення вашої клієнтської бази.

Ідея №25: майстер на всі руки

Якщо ви вмієте поводитися з інструментами та ремонтуєте усі поломки в домі, пропонуйте послугу «Майстер на всі руки» людям, які живуть неподалік і потребують такого роду допомоги. Така відносно нова ідея для бізнесу може стати цілком популярною серед ваших знайомих.

Ідея №26: помічник у домі

Дуже часто літнім людям потрібна допомога з основними справами, як-от: прання, закупівля в магазині і допомога в поїздках та на зустрічах. Можете запропонувати свої послуги як помічника в домі, щоб їм було легше виконувати щоденну важку рутину.

Для цього вам не обов’язково бути медсестрою. Багато літніх людей хочуть продовжувати жити так само активно, як і раніше, їм просто потрібно трохи допомогти. Їхні сім’ї також будуть дуже щасливі знайти відповідальну, надійну людину, якій можна довіряти.

Ідея №27: туристичний гід

Якщо ви багато знаєте про ваше місто чи місцевість, а також любите ділитися цими знаннями з іншими, можете обміркувати таку ідею для бізнесу – послуги туристичного гіда, щоб показувати людям околиці.

Ідея №28: інструктор йоги

Інструктор йоги – це цілком вдала ідея для бізнесу, яка практично не вимагає знань технологій. Можете проводити заняття в студії або навіть організувати їх у себе вдома.

Ідея №29: переклад

Компанії, приватні особи або навіть державні органи часто наймають перекладачів, щоб мати можливість спілкуватися з людьми різними мовами. Тому якщо ви добре володієте якоюсь іншою мовою, скористайтеся цією ідеєю для бізнесу, пропонуючи свої послуги різним клієнтам.

Ідея №30: продаж антикваріату

Новою ідеєю для бізнесу може стати продаж предметів антикваріату на спеціальних ярмарках, ятках в торгових центрах або навіть у власному магазині.

Ідея №31: догляд за акваріумом

Людям, які тримають вдома рибок, ящірок, змій або інших тварин, що живуть у штучних водоймах або акваріумах, іноді може дуже знадобитися допомога у догляді за ними. Якщо це те, що вам подобається, застосуйте цю ідею для бізнесу – пропонуйте свої послуги на виїзді або вдома.

Ідея №32: миття вікон

Якщо ви любите проводити час на свіжому повітрі та прибирати, бізнес із миття вікон може стати саме тим, що потрібно. Вам знадобляться лише мийні засоби та спеціальне обладнання на випадок, якщо ви плануєте працювати в багатоповерхових будинках.

Ідея №33: садівництво

Ще одна цікава ідея для бізнесу для того, хто любить роботу на природі, – садівництво. Так ви зможете працювати для приватних або бізнес-клієнтів, щоб їхні рослини завжди виглядали прекрасно.

Ідея №34: організатор подій

Вам подобається влаштовувати вечірки та організовувати зустрічі? Перетворіть хобі на ідею для бізнесу з нуля, заснувавши івент-агентство. Як і весільні консультанти, організатори подій працюють із клієнтами, щоб допомогти їм підготувати різні аспекти святкування. Можна працювати навіть із набагато більшою кількістю клієнтів, якщо займатися будь-якими типами заходів.

Усім – від організацій і до цілих корпорацій – потрібен хтось, хто зможе організовувати для них різні заходи. Робота організатора подій вимагає винахідливості та уваги до деталей. Також вам потрібно набратися терпіння для вирішення проблемних питань із клієнтами й досягнути дзену, щоб залишатися спокійним під час стресових ситуацій та непередбачених катастроф.

Ідея №35: продаж товарів на ярмарках

Якщо ви можете створити власноруч будь-що – від одягу і до свічок – можна навчитися виготовляти різноманітні речі на продаж вдома або придумати майстер-клас, а потім їздити на різні ярмарки рукоділля у вашій околиці, навіть і всім світом, щоб продавати їх.

Ідея №36: перевірка безпеки будинку для дітей

Коли у людей є діти або вони просто запрошують до себе гостей з їхніми чадами, добре мати можливість покликати експерта, щоб він перевірив, чи все у цьому будинку для безпечно для малечі. Це досить нова ідея для бізнесу, проте у неї є всі шанси стати популярною.

Ідея №37: чистка всієї машини

Власники машин не скупитимуться для того, хто зможе помити авто не тільки ззовні, але й від верху до низу вичистить усе всередині.

Ідея №38: флорист

Робота флориста дозволяє працювати з найрізноманітнішими кольорами і рослинами та комбінувати їх так, щоб це сподобалося вашим клієнтам.

Ідея №39: перукар

Якщо у вас є досвід та сертифікат перукаря, можете реалізувати ідею для малого бізнесу вже сьогодні, пропонуючи стрижку, фарбування та інші послуги зі створення зачісок.

Ідея №40: візажист

Також ви можете працювати візажистом, запрошуючи людей до себе додому або навіть приїжджати з ними на роботу.

Ідея №41: фарбування будинків

Такі послуги можна пропонувати клієнтам, яким потрібно пофарбувати власний дім або підприємство зовні і/або всередині.

Ідея №42: оранжерея

Любите рослини? Організація власної оранжереї – чудова ідея для малого бізнесу. За її допомогою можна доглядати за різними вуличними і домашніми рослинами та продавати їх клієнтам.

Ідея №43: допомога при переїзді

Якщо у вас є великий транспорт та надійна команда сильних помічників, можете пропонувати клієнтам у вашому районі повні послуги з переїзду. Впевнені, що цю нову ідею для бізнесу реалізувати не так складно.

Ідея №44: столярна справа

Починаючи від меблів та закінчуючи шпаківнями, можна створювати величезний асортимент виробів із дерева. А потім продавати їх місцевим компаніям на ярмарках мистецтв або на блошиних ринках.

Ідея №45: продаж заготівель

Заготівлі дозволяють зберігати різні види продуктів харчування, тому можна легко відправляти їх клієнтам або навіть продавати оптом місцевим компаніям. Так звична справа легко перетвориться на нову ідею для бізнесу.

Ідея №46: реставрація фото

Старі фотографії з часом блякнуть, на них з’являються інші ознаки зношення і надриви. Для реставрації потрібно володіти певними спеціальними знаннями, але деякі види знімків можна відновити без використання цифрових технологій.

Ідея №47: пральня

Студентам, старшим людям або навіть дорослим, які працюють, можна запропонувати послугу регулярного прання, щоб їм більше не доводилося про це турбуватися. Вигадка, ймовірно, вимагатиме деяких зусиль, проте вона цілком припустима для нової ідеї для бізнесу.

Ідея №48: написання резюме

Молоді фахівці або люди, які вже роками не перебували в пошуку роботи, дуже часто потребують порад у написанні резюме. Це саме те, що може стати новою ідеєю для бізнесу, – написати, розповісти, почути зауваження і коментарі клієнтів, що працюють над резюме або над супровідними листами.

Ідея №49: створення мила

За допомогою всього лише кількох інгредієнтів та інструментів ви зможете створювати власне мило з різними запахами, кожне зі своєю родзинкою, а потім продавати їх місцевим магазинам з парфюмерними виробами або товарами для дому чи, може, навіть на ярмарках рукоділля. Сьогодні це цілком прибуткова нова ідея для бізнесу, оскільки товари ручної роботи досить популярні.

Ідея №50: дієтолог

Ви трохи орієнтуєтесь у їжі та у правильному харчуванні? Ми маємо для вас нову ідею для бізнесу – працюйте з клієнтами та давайте їм поради щодо їхнього харчування.

Ідея №51: послуги з редагування

Також можете пропонувати свої вміння редактора, наприклад, статей, грантів, резюме або навіть завдань для школи. Це, можливо, не зовсім нова ідея для бізнесу, проте потреба у таких послугах існує.

Ідея №52: консультант із питань кар’єри

Хочете допомагати людям і надихати їх на нові подвиги? Робота консультантом із питань кар’єри може стати саме тим, що змінює життя на краще, і припаде вам до душі. Працюючи кар’єрним наставником, ви зможете зіткнутися з людьми різного віку, від молодих, які ще не знають, якою дорогою піти або як отримати роботу своєї мрії, і до людей більш поважного віку, які перебувають у пошуку змін у кар’єрі. Допомагайте клієнтам підготуватися до співбесіди, вдосконалюйте їхні резюме та шукайте особливі пристрасті.

Ідея №53: консультант із роздрібної онлайн-торгівлі

Якщо ви добре розбираєтеся в процесі роботи інтернет-магазину і знаєте його недоліки, можете допомагати іншим людям, поки їхній онлайн-бізнес не стане успішним. Сприяйте клієнтам у створенні та покращенні їхніх магазинів, порадьте, як зробити кращу фотографію товару і написати дуже вдалий опис. Також ви можете навчити власників онлайн-бізнесу, як використовувати соціальні мережі для просування своїх магазинів і як зробити так, щоб їхній товар рекомендували в публікаціях, а продажі збільшувалися.

Ідея №54: клінінгова компанія

Ви один із тих, хто дуже полюбляє наводити чистоту? Якщо це так, то ви знайшли золоту жилу – цікаву ідею для малого бізнесу. Люди, які працюють у цій сфері самі на себе, можуть дуже добре заробляти. Незважаючи на певний спад попиту на такі послуги, існує все ще дуже багато тих, хто потребує невеликої допомоги в домі.

Усе, що потрібно для власного клінінгового бізнесу з нуля, – це запас мийних засобів та доступ до клієнтів, отримати який вам допоможуть хороші відгуки, флаєри та оголошення, якщо ви не хочете створювати свій сайт, хоча він буде тільки плюсом.

Ідея №55: робота в саду

У вас багато справ, або ви збираєтеся в подорож? Більшість садівників, звичайно ж, підстрижуть вам траву, але вони не обов’язково будуть займатися тим, на що не вистачає часу у господарів, як, наприклад, просапати грядки, посадити рослини, згребти листя, прибрати сніг, повісити або заховати святкові прикраси. За допомогою всього лише пари робочих рукавиць і драбини ви зможете дуже швидко реалізувати свою ідею для малого бізнесу.

Ідея №56: догляд за комп’ютерами

У вас є досвід роботи з комп’ютерами? Завдяки поширенню планшетів, смартфонів і ноутбуків, якими тепер користується кожен член сім’ї, існує безліч можливостей для надання приватних комп’ютерних послуг. Установка антивірусного програмного забезпечення, чистка робочого столу, завантаження програмного забезпечення та підключення принтера цілком можуть лягти в основу нової ідеї для малого бізнесу.

Ідея №57: консультант з енергозбереження

Власники будинків і підприємств завжди в пошуку будь-яких способів заощадити, але визначити, як урізати витрати на енергію, не так просто, як ви можете думати. Кожна людина з певними знаннями в системах інженерного забезпечення або будівництва може порадити власникам нерухомості, як краще утеплити приміщення, встановити «розумні» лічильники, скоротити витрату води тощо. Це дуже цінна послуга, якою можна цілком скористатися як ідеєю для малого бізнесу.

Ідея №58: послуги з наведення порядку

Є одна річ, яку можна почерпнути з цілої купи реаліті-шоу про нечупар і любителів чистоти. Іноді люди люблять збирати у себе вдома всякий мотлох. І багато з них не мають часу або навичок, необхідних для того, щоб організувати все це. Якщо ви любите прибирати і створювати порядок в хаосі, тоді послуги з організації можуть стати саме тією ідеєю для малого бізнесу, яка вам потрібна.

Ідея №59: віртуальний помічник

Віртуальні помічники у 2018 році у моді. Усе, що потрібно для початку, – ноутбук і хороший сайт. Просувати себе в соціальних медіа теж досить нескладно. Якщо у вас є основи управлінської роботи, але хочете працювати на себе, це просто чудова можливість для реалізації ідеї для малого бізнесу з нуля. Віртуальні помічники працюють дистанційно і роблять все, на що не вистачає часу у власника бізнесу або менеджера, як, наприклад, відкривають і відповідають на імейли, співпрацюють із клієнтами, виставляють їм накладні або оплачують рахунки. Усе це, і навіть більше, можна зробити через хмарне сховище даних, сидячи вдома, тому така нова ідея для бізнесу не потребує особливого функціоналу.

Ідея №60: віддалений бухгалтер

Під час економічного спаду багато компаній урізають штат працівників до максимально можливого мінімуму. Але далеко не всі можуть вижити без бухгалтера. Утім, це не означає, що їм обов’язково потрібно тримати його в штаті. Якщо у вас є досвід у бухгалтерії і веденні документації, можете пропонувати свої послуги дистанційно і здебільшого основну частину роботи виконувати удома.

Ідея №61: порадник із питань економії

Ви ніколи не помічали, що ваші телефонні рахунки, здається, весь час потихеньку зростають, і перш ніж ви встигнете це зрозуміти, вже почнете платити на місяць на пару сотень більше, ніж погоджувалися? Такі історії трапляються з кожним. Проблема в тому, що мало кому вистачає часу, щоб скрупульозно вивчити всі свої рахунки, зателефонувати провайдеру і з’ясувати це. Порадник із питань економії пропонує такі послуги компаніям, тим самим допомагаючи їм заощадити тисячі. Цьому фахівцеві потрібно бути ретельним у деталях і мати навички переконування. Як тільки ви доведете клієнту, що можете бути корисним, хороша репутація з’явиться дуже швидко.

Ідея №62: консультант із соціальних мереж

Якщо ви один із тих представників покоління Y, для яких користуватися соцмережами так само природно, як дихати, можете почати кар’єру консультанта з соціальних мереж. Такі медіа – це, без сумніву, краща бізнес-ідея для реклами, але тільки якщо знати, як ними користуватися. Якщо ви можете допомогти сучасним компаніям залучити соціальні мережі до їхніх маркетингових кампаній, то буде легко досягнути успіху.

Ідея №63: копірайтер

Будь-який власник сайта скаже вам, що їм постійно потрібно робити – створювати новий контент. Пошукові системи працюють на користь сайтів зі свіжим відповідним контентом, який постійно оновлюється, а більшість компаній не мають часу, щоб днями і ночами його створювати. Якщо у вас є досвід роботи в написанні, журналістиці, знання англійської, ви зіткнетеся з великим попитом на таку роботу. Посеред веб-контенту, постів у блогах і прес-релізів можна знайти також дуже багато ідей для бізнесу з нуля. Необхідно бути експертом для великих статей чи вміти розбиратися у новій тематиці.

Ідея №64: консультант із медичного страхування

Реформа охорони здоров’я означає, що в найближчому майбутньому більшість компаній будуть зобов’язані надавати працівникові медичне страхування. Проблема в тому, що багато компаній не можуть дозволити собі утримувати співробітника відділу кадрів на повну ставку, а робота зі складними нюансами медичного страхування займає набагато більше часу, ніж можуть його на це витратити помічники з адміністративних питань. Саме тому все більше і більше компаній будуть шукати дистанційні послуги, щоб хтось допоміг їм розібратися в дрібницях планів медичного страхування та страхових внесків. Якщо у вас є досвід роботи з кадровими ресурсами або в сфері страхування, реформа охорони здоров’я може стати для вас просто подарунком. Для цього не потрібна ліцензія, хіба тільки якщо ви продаєте страховки. Консультант із медичного страхування повинен просто допомогти розібратися з усіма деталями.