9 правил поводження з грошима

Правило № 1️⃣ Цінуй себе

Прагни весь час підвищувати свої доходи. Говори собі, що вартий більшого. Якщо твоя нинішня робота перестала задовольняти тебе в фінансовому плані, налаштуйся на пошуки нової. Або знайди додатковий дохід.

Правило № 2️⃣ Не вкладай гроші в те, чого не розумієш

Спочатку розберися, як це працює (бізнес, цінні папери, угода). Адже навіть при успішному результаті справи ти можеш втратити частину прибутку. А вже що буде в разі невдачі, ти тим більше маєш собі уявляти.

Правило № 3️⃣ Не вір порожнім обіцянкам

Ти повинен розуміти, що чим більшу суму грошей можна заробити, тим більше потрібно ризикувати. Причому ризик виправданий в тому випадку, якщо ти вкладаєш гроші в інвестиції, які в подальшому будуть приносити тобі дивіденди. Якщо ж ти витрачаєш гроші на щось, що тобі дохід приносити не буде, то ризикувати при цьому – немає ніякого сенсу.

Правило № 4️⃣ Вчися контролювати свої фінанси

Більшість людей до кінця місяця не пам’ятають, куди витратили 30-50% свого доходу! Тому важливою складовою правильного поводження з грошима є контроль своїх доходів і витрат. Тобто ретельно записуй свої витрати і планований прибуток, і в кінці кожного місяця роби аналіз.

Правило № 5️⃣ Плануй особистий (родинний) бюджет

Заздалегідь враховуй, що під новий рік потрібно купити купу подарунків, в жовтні потрібно поставити зимову гуму, навесні потрібно відвідати зубного, а влітку з’їздити відпочити.

Правило № 6️⃣ Постійно відкладай частину зароблених грошей

Оптимально відкладати 10-20% свого щомісячного доходу, при цьому ти навіть не помітиш відсутності цих грошей. Так можна накопичити на великі покупки, подорож або просто мати постійно поповнюваний рахунок в банку, довірившись приказці «гроші до грошей притягуються»

Правило № 7️⃣ Не вилазь в борги

Намагайся не влазити в борги, особливо у великі. Ніколи не витрачай гроші, відкладені на життя, або ті ж самі 10%, в цьому випадку ти ризикуєш залишитися взагалі ні з чим. Ніколи не інвестуй чужі гроші, якщо ти не матимеш змоги розплатитися в разі втрати цих грошей.

Правило № 8️⃣ Інвестуй гроші в себе

Якщо хочеш бути успішним, необхідно постійно розвиватися. Відвідуй семінари і тренінги,курси підвищення кваліфікації. Чим дорожче ти коштуєш, тим більшого заслуговуєш.

Правило № 9️⃣ Не женися за ідеалами

Багато людей бажають мати нав’язані рекламою і глянцевими журналами величезні будинки, шикарні машини, яхти, посади генеральних директорів або володіти бізнесом. І постійна гонка за статусом не дозволяє їм бути щасливими вже зараз.