7 звичок, які допоможуть вам стати мільйонером

1️⃣ Складіть бюджет і дотримуйтеся його

Звучить нудно, але справжні мільйонери точно знають не тільки свої доходи, але і всі свої витрати. Про це пишуть Томас Стенлі і Вільям Данко в своїй книзі Millionaire Next Door, яка присвячена дослідженню найбільш типових рис і звичок, загальних для більшості американських мільйонерів.

2️⃣ Вкладайте, перш за все, в себе

Мільйонери не бачать в грошах засіб для постійних задоволень, а, перш за все, можливість для заощаджень та інвестицій. Корисна звичка, якої кожен може навчитися у них – це відкладати хоча б 10% від свого доходу на свій ощадний рахунок.

Як зазначає фінансовий консультант Dave Ramsey: «Збереження всього $ 100 в місяць в віці від 25 до 65 років під 12% дасть вам $ 1.176.000. Кожен може піти на пенсію мільйонером! »

Забезпечені люди роблять навіть більше: вони інвестують до 20% свого доходу. Багато експертів пропонують дотримуватися правила 50-30-20, яке означає, що ви витрачаєте 50% свого доходу на найнеобхідніше, 30% на такі речі як новий одяг або подорожі, і відкладаєте на рахунок 20%.

3️⃣ Ставте амбітні цілі

«Вони встановлюють дійсно великі цілі», говорить Steve Siebold, автор книги How Rich People Think. »Такі хлопці, як, наприклад, Річард Бренсон, ставлять перед собою грандіозну мету, досягають її і роблять це знову. Спочатку здається, що це просто неможливо, але вони роблять це і ніколи не зупиняються ».

4️⃣ Живіть скромно

Більшість мільйонерів продовжують вести досить скромний спосіб життя навіть тоді, коли вони можуть собі дозволити практично все. Легендарний інвестор Уоррен Баффет живе в тому ж будинку в Омасі, штат Небраска, який він купив за $ 31 500 в 1958 році, ще до того як він зробив свої мільярди.

Зацикленість на споживанні не є типовою рисою для більшості американських багатіїв. Особливо це стосується людей, які отримали кошти не в результаті спадщини або виграшу в лотерею, а за допомогою важкої роботи, наполегливості, планування і, перш за все, самодисципліни.

5️⃣ Працюйте на себе

Тільки 20% американців має власний бізнес, але дві третини мільйонерів є самостійними підприємцями. У світовому масштабі, за даними Economist, більше половини мільйонерів мають власний бізнес, і тільки жалюгідні 16% – успадкували свої гроші.

«По-справжньому багаті люди намагаються не залежати від одного місця доходу і намагаються мати відразу кілька джерел надходжень», пише Grant Cardone, автор книги «The 10X Rule».

6️⃣ Вишиковуйте правильні зв’язки

Якщо ви хочете стати успішним в бізнесі, то вам доведеться витратити час на налагодження зв’язків з людьми, які є успішними підприємцями. Точно так же, як музиканти прагнуть проводити час в колі колег-музикантів, а письменники знайдуть себе в середовищі авторів. Не те щоб вони обмежують своє спілкування тільки цим колом, але значну частину часу корисно проводити саме в професійному середовищі.

7️⃣ Ставтеся до грошей як до інструменту, а не головної мети

Характерна риса багатьох справжніх мільйонерів – це відсутність культу грошей. Вони просто йдуть до своєї мети і гроші є для них просто приємним бонусом на цьому шляху. Любіть те, що ви робите, не переставайте розвиватися в професійному плані, і багатство прийде до вас, рано чи пізно, – пише Stanley в книзі The Millionaire Mind. Важко з цим посперечатися.