10 правил управління грошима від мільйонерів

1️⃣ Чітко визначаємо свої фінансові можливості

Чим довше ми ігноруємо свої фінанси, тим страшніше і заплутаніше будуть ставати справи. Складемо список всіх своїх щорічних доходів і витрат і уважно подивимося, де ми зараз знаходимося.

2️⃣ Контролюємо свої борги

З огляду на життєві обставини, краще бути без боргів, ніж з ними, і справа тут навіть не в самих грошах. Неконтрольований борг може перетворитися в чорну діру, яка жадібно поглине все.

3️⃣ Складаємо план для своїх грошей

Більшість людей відчувають себе впевненіше, коли у них є план і довгострокові цілі. Пора зафіксувати свої цілі і кроки для їх досягнення. Це відмінний спосіб мотивувати себе і тримати свою увагу прикутим до матеріальної сфері.

4️⃣ Немає нічого дріб’язкового в турботі про гроші

Приділяючи необхідну кількість своєї уваги порядку в матеріальній сфері, ми не стаємо менш духовними або менш культурними. Пам’ятайте, важливо міцно стояти на своїх ногах, щоб мати можливість піклуватися про інших.

5️⃣ Подивимося на свої звички робити покупки

Ходите в магазин від нудьги? Купуєте речі, щоб підняти собі настрій? Хоча бажання побалувати себе не є великою проблемою, магазини – не ліки від усіх бід. Пошукаємо інші способи отримання позитивних емоцій, такі як улюблене хобі, фізичні навантаження, зустрічі з друзями.

6️⃣ Переконуємося, що отримуємо стільки, скільки заслуговуємо

Різна робота оплачується по-різному. Є професії, де зарплата набагато більше або менше середнього. Але, якщо ми знаємо, що представляємо цінність для своєї компанії, немає нічого поганого в тому, щоб вимагати надбавку або пільги, щоб отримати стільки, скільки ми коштуємо.

7️⃣ Досить чекати дива або героя, щоб врятувати наше матеріальне становище

Це приємно мріяти про перемогу в лотереї, любові багатого принца або принцеси. Так, звичайно, це може статися, але набагато продуктивніше не пасивно очікувати дива, а активно самостійно діяти. Станемо самі для себе дивом!

8️⃣ Наша самоповага не повинна залежати від розмірів нашого добробуту

Багато хто вважає багатих людей більш гідними, ніж людей з низьким достатком. Навіть люди середнього класу можуть потрапити в пастку, розуміючи, що вони не так часто можуть дозволити балувати свою родину, як багатії, і відчувати від цього свою провину.Пам’ятайте, коли непокоїтеся з приводу обмеженості своїх матеріальних можливостей, що навколо є люди, які живуть більш скромно, але від цього вони не менш шановані.

9️⃣ Не будьте занадто суб’єктивні

Безумовно, кожен день різними людьми приймається безліч безглуздих рішень, але немає сенсу на кожне з них вказувати і обговорювати. Ми можемо вчитися на помилках інших людей, але якщо ми станемо використовувати їх як привід для вигодовування свого Его, то це тільки посилить нашу грошову тривожність. Якщо ж ми добрі і розуміючі до помилок інших, то зможемо краще розуміти і свої помилки у фінансовій сфері.

🔟 Досліджуємо свої фінансові страхи

Говоріть з близькими про страхи, пов’язані з грошима. Такі речі корисно промовляти вголос, тоді вони втрачають гостроту і набувають зрозумілі розміри. Можливо, хтось боїться думати про пенсію, або хтось витрачає більше, ніж може собі дозволити на свою дівчину, в страху, що вона відвернеться, якщо він не вженеться за всіма її бажаннями. Незалежно від нашого страху, напевно для нього є рішення, якщо зрозуміти його розміри і причини