Закони тайм-менеджменту

📌 Закон Стіва Тейлора: “Порядок ваших дій сильно впливає на ефективність”

Не треба займатися рутинною роботою, якщо в цей момент відчуваєте прилив сил, бадьорості і величезне бажання творити. Відразу приступайте до своїх великих проектів і робіть, робіть, робіть.
І навпаки, коли твоя енергія на виході – спробуй зайнятися нудним і нецікавим перекладанням паперів, інтернет-серфінгом та іншими монотонними справами.

📌 Закон стагнації: “При отриманні певних результатів приріст ефективності знижується”

Коли ти прагнеш до будь-якої мети, особливо на початковому етапі, у тебе починає щось виходити, і головне в цей момент не розслабитися. Якщо зупинитися або вирішити відпочити – тут же почнеться спад ефективності.
Повернутися до попередніх показників буде дуже важко. Тому не варто чекати до останнього, краще постійно крок за кроком рухатися до результату. В такому випадку у тебе не буде великого спаду продуктивності і мотивації.

📌 Закон Генрі Лаборіта: “У кожної людини є схильність, талант, особливість робити те, що йому приносить задоволення”

Якщо ти в повній мірі дотримуєшся цього закону, якщо на питання: «Працюєш?», ти кажеш: «Я не працюю, я займаюся улюбленою справою» – то це кращий варіант розвитку подій. Найчастіше люди працюють на неприємних їм роботах. Вони ходять туди тільки за зарплатою, а тому не бачать, що вони можуть заробляти на своїй улюбленій справі.
Природно такі люди малоефективні і час просто вбивається. Але в той же час в житті буває багато ситуацій, коли просто необхідно щось зробити, навіть якщо це не подобається. І це того варто, якщо ти йдеш по своєму шляху, до своєї мрії.

📌 Закон непідробного інтересу: “Чим вище твій інтерес до якої-небудь справи або заняття, тим швидше тече час”

Коли чимось по справжньому захоплений, час летить непомітно. Тут головне не забувати: навіть, якщо справа тобі дійсно цікава, не треба впадати в крайнощі.
Завжди пам’ятай: куди ти йдеш і що у тебе ще є родина, твоє тіло, здоров’я, друзі, відносини і сон в кінці кінців.

📌 Закон Паркінсона: “На будь-яку роботу витрачається саме стільки часу, скільки ви на неї відвели”

Тобто, якщо ти вирішив, наприклад, написати статтю за один день, то й писати ти її будеш один день. Ти можеш виділити під одну справу цілий день, а можеш зробити 10 справ і більш – в тому випадку, якщо точно запланував конкретний час на виконання кожної справи
На сучасній мові це означає ставити «дедлайн» на кожну справу. Як тільки ти почнеш використовувати обмеження за часом, твій ККД збільшиться як мінімум в два рази. А це означає, що зроблених справ і часу стане в два рази більше.

📌 Закон Паретто: “20% ваших дій приносять цілих 80% успішних результатів”

Всі інші справи, які ти робиш протягом решти 80% життя призводять лише до 20% результатів. І ці 80% справ, які роблять більшість людей забирають практично весь активний час твого життя.
20% з усіх твоїх справ – є найголовнішими справами в твоєму житті. Найголовніше правильно їх знайти, виділити і робити кожен день …