Як шукати нові можливості

Можна чекати, коли відповідні можливості з’являться на горизонті. Можна активно їх шукати. А можна – створювати самостійно. Пропонуємо загальні принципи, які допоможуть поставити орієнтири в пошуку нових можливостей.

1. Визначте мету в довгостроковій перспективі. Чи хочете ви набути досвіду в тимчасовому захопленні або стабільно розвиватися в самій сфері? Реалізувати одиничний проект або створити справу всього життя? А потім вибирайте відповідні шляхи досягнення своєї мети. 

2. Змінюйте стратегії. Дійте «від зворотного». Наприклад, які довгострокові методи використовували б, якби діяли в короткостроковому проекті? Чим би керувалися в справі свого життя, якби не застосовували таке гучне визначення, а знизили б важливість того, що відбувається? 

3. «Витягніть на світло» страхи і переконання, які обмежують. Навіть найбільш незначні внутрішні правила або переконання можуть замість нас визначати наші дії, і далеко не завжди в потрібному напрямку. Тому важливо навіть в дрібних справах стверджувати свою рішучість діяти. Почати з малого і помітити, що сміливість буде проявлятися і в чомусь більш значному. Головна мета – вивести бажання діяти на рівень звички. 

4. Будьте відкритими новому. Більшість цінних відкриттів лежать на поверхні – потрібно лише вміти побачити цінність там, де не бачили раніше. Наше завдання – час від часу сканувати простір навколо себе, перенастроюючи фокус і, будучи внутрішньо готовими, використовувати зроблені відкриття.

5. Виходьте за межі прийнятих дій. У кожній сфері є стандартні шляхи, якими прийнято йти до мети. Наприклад, здобути профільну освіту, зайняти посаду молодшого спеціаліста, через кілька років отримати підвищення і т.д. Нові можливості – це нові способи діяти. Тому вітається винахідливість і творчий підхід, вміння «згорнути» там і так, щоб скоротити або прокласти інший шлях.