Як організувати ідеальну пітч-сесію для інвесторів: чотири поради

Як організувати ідеальну пітч-сесію для інвесторів: чотири поради

Під час пітч-сесії ситуація часто складається не на користь стартапів. В середньому інвестори приділяють презентації всього 3 хвилини та 44 секунди, а з 1000 проєктів фінансування отримують всього 100. Тому так важливо правильно презентувати свій стартап.

Вивчіть свою цінність, ринок та інвесторів. Під час підготовки презентації вивчіть ці три фактори:

– цінність проєкту: як ви звертаєтесь до проблеми клієнта, вирішуєте її новим або кращим способом і чому люди готові платити за ваше рішення;

– розмір ринку: якщо ви не зможете довести, що ваш продукт або послуга потрібні значній групі людей, жоден інвестор не буде вкладати в вас;

– ваші потенційні інвестори: дізнайтеся більше про тих, кому будете розповідати про свій проєкт, зрозумійте, що їм потрібно.

Складіть коротку та цікаву історію. Час інвесторів цінний, і більшість з них шукають причини відмовити вам. З самого початку зустрічі вам потрібно переконати їх у зворотному. Для початку попрацюйте над подачею і зробіть презентацію якомога коротшою. Глядачі повинні легко зрозуміти основні тези, навіть якщо тільки побіжно переглядають їх.

Продемонструйте свій продукт або послугу. Щоб інвестори повірили вам, вони повинні побачити ваш проєкт в дії. Звичайно, це залежить від того, чи був уже створений продукт, як і в якому масштабі він працює. Проте, якщо ви можете надати фрагмент рішення, відео його використання або макет, вам буде легше переконати інвесторів.

Поясніть, чому ви – потрібна людина. Багато засновників стартапів помилково думають, що інвестори хочуть бачити в презентації величезні фінансові прогнози. Насправді вони хочуть знати, що ви та сама людина, яка може зробити бізнес успішним. Щоб довести, що ви підходите для цієї задачі, почніть презентацію з факту, що підтверджує вашу мотивацію. Чим більш він особистий, тим краще.