Як FMCG-компанії адаптуються до кризи

КопПандемія внесла свої корективи в ринок FMCG: деякі категорії товарів зникли з полиць магазинів, а поведінка споживачів, як і їхні очікування від брендів, за останній рік радикально змінилися. Як це відбилося на компаніях і як їм вдалося подолати кризу?

Взаємовиручка й партнерство. Співпраця в різних розрізах (виробник – дистриб’ютор – торговельна мережа, маркетплейси тощо) відіграють важливу роль у зміцненні ринку та сприяють підтриманню життєдіяльності багатьох компаній, особливо середнього й малого бізнесу, який стикнувся з труднощами не лише через пандемію, а й через процеси глобалізації дистриб’юторської мережі.

Повсюдна діджиталізація та онлайн. Компанії активно переходять у діджитал. Стосується це не тільки розробки сайтів з метою оптимізації сервісу доставки окремих мереж, а й автоматизації внутрішніх бізнес-процесів і активного впровадження IT-технологій для обліку SKU, управління замовленнями і контрагентами, роботи call-центру, процесів аналітики, планування і багато іншого.

Активне використання клієнтської аналітики. Враження від взаємодії з компанією відіграють значну роль для 80% покупців. FMCG-компанії це розуміють і все частіше використовують IT-інструменти для отримання швидких і точних аналітичних даних, тестують варіанти їхнього використання для найбільш оптимального задоволення потреб.

Цінність має значення. Згідно з дослідженнями ринку, під час пандемії практично зникло поняття «середнього» сегменту споживачів, частина відійшла в нечисленний «преміум», інші – у сегмент дешевих товарів заради економії. Постійне формування промоактивностей тепер є одним із ключових джерел доходу торгових мереж.