Як бізнесу знизити ризики скандалів зі співробітниками в соцмережах

Якщо співробітник компанії неоднозначно висловлюється на своїй особистій сторінці в соцмережах, це може бути сприйнято як позицію компанії. Тому є кілька інструментів, які можуть мінімізувати ризики для роботодавця.

1. Впровадження внутрішньої політики спілкування зі ЗМІ та в соціальних мережах. Ваш персонал має розуміти, якими є ризики необережних постів у соцмережах і якою є позиція компанії з цього приводу. Для цього цю позицію можна формалізувати у внутрішню політику, з якою мають бути ознайомлені всі поточні та нові співробітники.

2. Визначення відповідального за зовнішні комунікації компанії. Усередині компанії має бути чітке розуміння, хто саме (конкретний менеджер або департамент) відповідає за комунікації компанії в публічному просторі. У внутрішній політиці можна прописати, що в разі сумнівів щодо доречності того чи іншого посту в соцмережах співробітник може порадитися з відповідальним менеджером. Так само варто наперед визначити порядок узгодження публічної позиції компанії на випадок, якщо скандал вже трапився.

3. Проведення тренінгів для персоналу. Ваш персонал потрібно навчати коректному спілкуванню з журналістами й у соцмережах. Особливо це стосується топменеджменту компанії, який перебуває під особливо пильною увагою громадськості. Такі тренінги варто проводити регулярно. На них можна відпрацьовувати потенційно можливі у вашому бізнесі кризові ситуації.

4. Налаштування моніторингу й контактів з фахівцями з антикризових комунікацій. Важливо відстежувати згадки про компанію та її співробітників у ЗМІ та соцмережах. Це дає змогу в режимі реального часу виявляти потенційні інформаційні атаки проти бізнесу або скандали за участю співробітників. Також хорошою ідеєю є контакти зовнішніх фахівців з антикризових комунікацій. У випадку скандалу свіжий погляд «ззовні» може убезпечити компанію від дій або висловлювань, які тільки погіршать ситуацію.