Як бізнесу дбати про свою репутацію

Репутація – це завжди накопичувальний ефект і щоденна робота. Репутація не вимикається і «не ходить у відпустку». Як людина дбає про своє тіло, щоб не захворіти, так само компанія має дбати про свою репутацію, щоб уникнути інформаційних криз. Ось кілька універсальних принципів, які допоможуть компаніям підтримувати репутацію.

Дотримуйтеся принципу відкритості та прозорості. Це означає оперативно та вчасно комунікувати зі своєю аудиторією, своїми споживачами щодо як позитивних моментів, так і  негативних ситуацій у компанії.

Будьте там, де є ваша аудиторія. Працюйте з інтегрованими комунікаціями, таргетингом. Компанії важливо сформувати різні меседжі й у своїй комунікації застосовувати різні канали, які використовує саме її аудиторія (соцмережі, ЗМІ, офлайн-майданчики тощо). Тоді компанія буде почута, а не «стрілятиме по горобцях», не діятиме навмання.

Комунікуйте особисто. Керівникам компанії бажано бути публічними, бути носіями цінностей компанії та корпоративної культури. Аудиторія краще сприймає інформацію та довіряє живій людині ніж абстрактному підприємству.  

  

Будьте прикладом. Питання корпоративної соціальної відповідальності – це не вихваляння компанії, а зразок і приклад для наслідування. Звісно, публічне висвітлення благодійності й корпоративної соціальної відповідальності має свої правила та етичні закони. Але такі кампанії дуже добре вимірювати: яке благо вони несуть для суспільства загалом і яке – для компанії, для її працівників з погляду внутрішнього піару.

Впроваджуйте проекти, які формують чи змінюють суспільну поведінку.