12 питань для співбесіди від Воррена Баффета, які допоможуть вам найняти лідера

Окрім професійних навичок, важливо, щоб ваші працівники були гарними людьми. Як визначити цілісну людину, яка буде хорошим співробітником у вашому бізнесі? Ось питання, які Воррен Баффет задає претенденту на місце у його команді.

1. Наведіть приклад ситуації, в якій ви зробили правильно, але при цьому відчували втрату. Як ви реагували?

2. Наведіть приклад ситуації, коли ваша сумлінність і авторитет опинилися під сумнівом. Як ви реагували?

3. Опишіть, як ви розв’язували складну проблему, де було потрібно кинути виклик принципам справедливості або етичним нормам.

4. Коли ви в останній раз «порушували правила»? Наведіть приклад ситуації й опишіть ваші дії.

5. Що б ви зробили, якщо запідозрили співробітника в крадіжці?

6. Опишіть ситуацію, в якій ви помітили неналежну, на вашу думку, поведінку співробітника. Як ви відреагували?

7. Наведіть приклад ситуації, коли ви не довіряли співробітнику або керівнику і це викликало напругу між вами. Що ви зробили, щоб це виправити?

8. Опишіть кращі відносини в роботі з людьми в цілому. (За допомогою цього питання Баффет оцінює чесність і здатність до відкритого спілкування.)

9. Які якості ви найбільше цінуєте в колективі? (Серед іншого людина повинна назвати чесність, справедливість, відкритість, прозорість і включення в активність.)

10. Якщо у нас виникнуть проблеми з клієнтом, чи погодитеся ви злегка прибрехати, щоб вигородити нас?

11. Що, на думку вашого нинішнього/колишнього начальника, робить вас найбільш цінним для компанії? (Крім інтелекту, енергії й технічних/професійних навичок, шукайте натяки, що вказують на принциповість.)

12. Які риси характеру були у кращого вашого керівника? Якими рисами повинен володіти ваш ідеальний бос? (Принципова людина назве те, чого дотримується сама або чим щиро захоплюється, тому слухайте уважно.)