Як підвищити ефективність роботи за допомогою методології Kanban

Як підвищити ефективність роботи за допомогою методології Kanban

Kanban – метод управління проєктами, який допомагає візуалізувати потік інтелектуальної роботи та скорочувати число незавершених завдань. Фундаментальні цінності kanban-методу – це прозорість, баланс, співпраця, клієнтоорієнтованість, потік, лідерство, розуміння, згода та повага. Ось шість основних практик методу Kanban:

1. Візуалізуйте потік роботи. Зафіксуйте завдання, статус по ним і відповідальних співробітників на реальній або віртуальній дошці.

2. Обмежте задачі в процесі виконання. Обговоріть з командою, яку кількість робіт по кожному статусу оптимально вести одночасно, а також розставте пріоритети. Над кожним стовпцем дошки вкажіть ліміт.

3. Керуйте потоком завдань. Своєчасно міняйте статуси завдань та відстежуйте рух. За допомогою цього ви зможете оцінити позитивні та негативні ефекти змін у системі.

4. Обговоріть правила роботи. Співробітники повинні чітко розуміти, як функціонує система, як структурувати інформацію в ній.

5. Аналізуйте діяльність. Не забувайте влаштовувати зустрічі з командою і обговорювати нюанси роботи.

6. Розвивайтесь експериментально. Розвиток kanban-команди – це пошук ідеалу. Поступово впроваджуйте зміни, відстежуйте результат, отримуйте зворотний зв’язок, переходьте до наступного експерименту.