5 помилок під час делегування

Якщо ви страждаєте від купи завдань, що звалюються на вас кожного дня, і ніяк не можете делегувати їх, найімовірніше ви припускаєтеся цих 5 помилок.

Усе зроблю сам. Часто керівники впевнені, що самі впораються краще і швидше. Це веде до того, що керівник завантажує себе робочими завданнями й не може оцінити ситуацію загалом. Такий керівник не розуміє, що передавши відповідальність іншим людям, він зможе направити свою енергію на інші важливі справи, ті, які дійсно може вирішити тільки він.

«Робіть так, як я кажу». Звичайно, бувають ситуації, коли процес особливо важливий чи складний і треба дати співробітникам чіткі ТЗ для досягнення поставленого завдання. Але найчастіше важливий результат. Контроль вбиває ініціативу ваших підлеглих, та й до того ж змушує вас бути вкрай залученим в усі процеси.

Зроби те, не знаю, що. Подібне ТЗ вбиває час та мотивацію співробітників. Час, який вони могли витратити на ефективну роботу, марнується, люди відчувають себе розбитими і нездатними ні на що. Мета керівника — поставити конкретні завдання кожному співробітнику. Тоді робота буде продуктивною. 

Делегування функцій або повноважень групі співробітників без індивідуальної відповідальності. Запам’ятайте одне просте правило: там, де за результат відповідають усі, у результаті, не відповідає ніхто і швидше за все його (результату) не буде.

Розмиті терміни початку й завершення виконання завдання. Ставлячи завдання, не забувайте вказувати чітку дату й час, до якого його необхідно виконати. Й зауважте, що цей термін має бути реальним не тільки для вас, але і для людини, якій ви делегуєте завдання, інакше ви ризикуєте отримати на виході незадовільний результат.