3 тенденції ринку FMCG

3 тенденції ринку FMCG

Як і весь бізнес, ринок FMCG зазнав змін після початку пандемії і продовжує адаптовуватися до неї. Які тенденції визначатимуть розвиток компаній, які спеціалізуються на виробництві та дистрибуції товарів, що швидко обертаються?

Прискорення. Оперативність в ухваленні та здійсненні рішень є головною конкурентною перевагою, що стало особливо очевидно під час пандемії. Технологічно підковані компанії стають лідерами і збільшують частку ринку, а їхні конкуренти намагаються не відставати.

Розвиток формату «магазин біля дому». Потреби споживачів все більше схиляються до зручності, тому FMCG-компанії продовжують збільшувати бюджети на ultra-proximity-магазини з персоналізованими пропозиціями йі технологічно вдосконаленим обслуговуванням.

Персоналізація та аналітика. В умовах конкуренції стратегічно важливо розуміти, про що думає споживач і за яким принципом вибирає товари. Багато компаній вже мають у своєму арсеналі інструменти для роботи з клієнтської аналітикою, проте в майбутньому прагнутимуть до вдосконалення своєї маркетингової стратегії за допомогою накопиченого досвіду й нових IT-рішень для агрегації даних, аналізу та планування.